Rodzaje suszarek do rąk

Suszarki do rąk zasadniczo można podzielić na:

  • automatyczne
  • manualne
  • kieszeniowe
  • z tworzyw sztucznych
  • ze stali szlachetnej

Ponadto jako jedną z opcji z pewnością można rozróżnić suszarki bez grzałki, czyli takie, których prąd powietrza ściąga wodę z naszych dłoni zamiast suszyć ją gorącym powietrzem oraz suszarki z filtrem HEPA, który usuwa do 99,7% bakterii i grzybów z powietrza.

Suszarki automatyczne
Suszarki automatyczne charakteryzują się uruchamianiem za pomocą czujnika ruchu lub czujnika podczerwieni. Włączają się samoczynnie po podłożeniu pod nie dłoni, a wyłączają się zazwyczaj po 30 sek. lub po ustalonym okresie czasu.

Suszarki manualne
Suszarki uruchamiane przyciskiem to najczęściej spotykane suszarki na rynku, choć powoli ustępują miejsca suszarkom automatycznym, ze względu na większą higienę użytkowania. Występują w obudowach z różnych materiałów, a poszczególne modele mogą mocno różnić się pod względem wagi, szybkości suszenia oraz ceny.

Suszarki kieszeniowe
Ich nazwa wiąże się z ich wyglądem, czyli charakterystyczną “kieszenią” w którą wkładamy dłonie, aby je osuszyć. Zazwyczaj działają na zasadzie ściągania wody z dłoni poprzez wąski i mocny prąd chłodnego powietrza. Z reguły są dosyć duże i ciężkie, więc nie wszędzie się sprawdzą.

Suszarki w plastikowej obudowie
Początkowo najszerzej rozpowszechnione, a dziś też często spotykane w toaletach ogólnodostępnych na ulicach czy dworcach. Wykonane z różnych tworzyw, które różnią się wytrzymałością więc warto wiedzieć z jakiego rodzaju plastiku została wyprodukowana obudowa danej suszarki.

Suszarki ze stali nierdzewnej

Są nieco droższe od tych plastikowych, ale idzie za tym większa wytrzymałość oraz walory estetyczne. Stal nierdzewna polerowana lub matowa doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Trzeba pamiętać, że stal nierdzewna jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, ale trzeba ją też odpowiednio pielęgnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *